MASZ POCZUCIE, ŻE TWOJE WYNIKI NIE SĄ WYSTARCZAJĄCE?

DOSKONAŁOŚĆ NIE JEST,
JEDNORAZOWYM AKTEM LECZ NAWYKIEM

- STEPHEN R. COVEY

WIESZ, JAK ZARZĄDZAĆ ZESPOŁEM?

WIEDZIEĆ I NIE ROBIĆ,
TO JAKBY NIE WIEDZIEĆ

- STEPHEN R. COVEY

KIEDY OSTATNIO ZROBIŁEŚ COŚ DLA SWOJEGO ROZWOJU?

NIGDY NIE MOŻEMY BYĆ TAK BARDZO ZAJĘCI PIŁOWANIEM,
ŻEBY ZAPOMNIEĆ O OSTRZENIU NASZEGO NARZĘDZIA

- STEPHEN R. COVEY

KURSY ONLINE

Kursy online – jak zmaksymalizować ich efekty

Czego się można spodziewać na naszych warsztatach online.

FranklinCovey przeprowadza rocznie na świecie dziesiątki tysięcy godzin warsztatów online, dlatego zadbaliśmy nie tylko o ich wysoką jakość merytoryczną oraz przydatność w praktyce, ale i o maksymalną interaktywność.  W tym celu zespół naszych trenerów został dodatkowo przeszkolony, by zagwarantować najbardziej efektywny przekaz wiedzy. Niezależnie od tematu, wszystkie nasze programy opierają się na metodologii Stephena R. Coveya, która polega na wprowadzaniu trwałych zmian poprzez oddziaływanie na postawy i zachowania, dlatego też są często włączane w wielopłaszczyznowe procesy rozwoju pracowników, akademie managera i szkolenia menedżerskie w organizacjach z listy Fortune 100.

Szkolenia online – dlaczego warto?

Wszystkie nasze rozwiązania są teraz dostępne również przez Internet. Forma ta przez wielu jest preferowana z uwagi na oszczędność czasu i budżetu, pozwala również uczestniczyć z różnych lokalizacji, pracując z domu lub kierując rozproszonymi zespołami. Dokładamy wszelkich starań, by zapewnić ten sam poziom koncentracji i flow, jaki występuje podczas warsztatów w sali. Pomocne są w tym wielokrotnie nagradzane filmy, które pobudzają do refleksji oraz interaktywne narzędzia do pracy w grupach. Licencja nakłada obowiązek utrzymania jednolitych oraz wysokich standardów jakości, dlatego w ramach każdego programu udostępniamy materiały szkoleniowe, narzędzia diagnostyczne oraz wspomagające wdrożenie.

Szkolenia menedżerskie w sieci są równie skuteczne jak w sali.

Ostatnie miesiące sprawiły, że środowisko wirtualne stało się dla większości codziennością. Przekonaliśmy się, że praca zdalna choć i jest inna, jest również nie mniej (a może nawet bardziej!) skuteczna. Wiele zespołów wypracowało naprawdę sprawne sposoby współpracy mimo fizycznej rozłąki: zasady zdalnej wymiany doświadczeń w celu realizowania wspólnych projektów lub zaspokojenia pilnych potrzeb biznesowych, wirtualne procesy bardziej efektywnej komunikacji oraz monitorowania i świętowania osiągnięć nawet w warunkach chaosu. W trosce o utrzymanie więzi, pracownicy nawet lepiej się poznali online, niż mieli to okazję zrobić w biurze. Skoro więc pracujemy, kupujemy, ćwiczymy, a nawet leczymy się w sieci, dlaczego nie możemy w niej również zdobywać nowych kompetencji? Kurs Excela czy Photoshopa przez Internet – to od dawna norma.  Dostosowaliśmy nasze rozwiązania do aktualnych potrzeb i oczekiwań oraz przetestowaliśmy je wśród odbiorców z różnych branż i stanowisk, by kursy online z delegowania, spotkań 1 na 1, czy zarządzania swoją energią też stały się normą.

Co decyduje o tym, że kursy internetowe są udane?

Właściwe motywowanie odbiorców

Zwracamy szczególną uwagę na to, by angażować naszych uczestników do interakcji. Kurs online jest opracowany tak, by dać każdemu możliwość komentowania, wygłaszania opinii i dzielenia się doświadczeniem. Różni się tym od popularnych webinarów, które prowadzone w kilkudziesięciu czy kilkuset osobowych grupach praktycznie uniemożliwiają wykorzystanie indywidualnej historii i doświadczeń uczestników do wzbogacenia szkolenia.

Dotyka aktualnych tematów i wyzwań, które są przekładane na indywidualne przypadki uczestników. Obejmuje opracowanie planu działania. Z góry ustalamy oczekiwania, że każdy uczestnik będzie częścią procesu uczenia się, który wymaga praktycznych działań, odgrywania ról, udziału w ankietach i dyskusjach. W końcu uczymy się nie tylko od trenera, ale i od siebie nawzajem.

Jasność, zwięzłość i prostota

W wirtualnym środowisku nauki nie ma miejsca na dezorientację. Dlatego instrukcje są proste, widoczne i powtarzane przed każdym ćwiczeniem, zasady komunikowania się ustalane na początku, a wypowiedzi trenera, trafiające w sedno sprawy.

Właściwe użycie głosu

Głos jest jednym z najważniejszych narzędzi, jakie posiada trener podczas sesji wirtualnej. Entuzjazm w głosie naszych prezenterów udziela się uczestnikom, wyzwalając pozytywną energię grupy.

Gestykulacja

Oprócz głosu, naturalnym sposobem komunikowania się i angażowania są gesty rąk. Zachęcamy uczestników do używania kamery, by zapewnić odbiór najbardziej zbliżony do tego na żywo. By zapobiec monotonii siedzenia przed komputerem, prosimy o reagowanie nie tylko za pomocą emotikonów, ale również gestów dłoni – kciuk w górę lub w dół.

Punktualność

Dotrzymujemy zobowiązań czasowych, startujemy i kończymy o czasie. Przerwy planujemy od razu. W pokojach wirtualnych, pracując w podgrupach, odmierzamy czas.

Mocny wstęp

Każde wystąpienie, a szczególnie szkolenia biznesowe, powinno zawierać wszystkie elementy profesjonalnie przeprowadzonej prezentacji. Dobry początek – nadaje ton całej sesji. Tematy, których się podejmujemy są aktualnymi wyzwaniami osób, do których są adresowane.

Nawiązanie relacji między uczestnikami

Każdy kurs online przewiduje krótki networking. Zachęcamy to przygotowania kilku zwięzłych informacji o sobie, proponujemy zwracać się do siebie po imieniu, tworzy to dobrą atmosferę zespołową.

Komfort technologiczny

Zaczynamy od przeprowadzenia szczegółowego instruktażu, jak posługiwać się niezbędnymi podczas sesji funkcjami komunikatora, z którego korzystamy. Podczas rejestracji na kurs wraz z zaproszeniem udostępniamy też krótki przewodnik techniczny, aby w razie potrzeby móc zawczasu zapoznać się z platformą. Żeby nauka przebiegała komfortowo, uczestnikowi potrzebne będzie:

  • Dobrej jakości łącze internetowe.
  • Kamera, mikrofon oraz słuchawki (może być zwykły zestaw do telefonu).
  • Komputer i telefon pod ręką.
  • Zainstalowana aplikacja Zoom.

Uważność

Dbamy o to, by uczestnicy czuli się komfortowo w towarzystwie trenera i swoim, dlatego trenerzy są szczególnie uważni na wszelkie sygnały ze strony grupy. Osoby introwertyczne zatem, nie będą na siłę proszone o zabranie głosu, a wypowiedzi tych bardziej ekspresyjnych w razie potrzeby ograniczane.    Zapewniamy odpowiednią dynamikę, panowanie nad grupą oraz we wszystkim zachowujemy zdrowy rozsądek i dyskrecję.

Mikser doświadczeń

Z naszych badań wynika, że aby kursy online były ciekawe i trzymały odbiorców w skupieniu, powinny w nich naprzemiennie pojawiać się różnorodne formy aktywności średnio co 3-4 minuty. Dlatego nie zdziwmy się, jeśli podczas oglądania filmu zostaniemy poproszeni o zrobienie kilku przysiadów lub głębokich oddechów, a trener regularnie będzie zmieniał formę dyskusji lub ankiety.

Poczucie humoru

Inteligentny dowcip na początku sesji może pomóc przełamać lody. Chcemy, by nasze kursy internetowe były nie tylko praktyczne ale i przyjemne.

Autentyczność trenera

Nasi trenerzy nie stosują sztuczek, manipulacji, ani nie odgrywają show. Są praktykami filozofii Stephena Coveya i starają się do niej przekonać uczestników, wierzą w to, czego uczą i sami kierują się zasadami, które propagują.

Misja

Nasza misja – to wspieranie ludzi i organizacji w osiąganiu pożądanych wyników poprzez trwałe zmiany postaw i zachowań. Zgodnie z naszym podejściem „inside-out” każdą zmianę zaczynamy od siebie. Opracowaliśmy nasze szkolenia online, by wspierać każdego w tym procesie zarówno w życiu zawodowym, jak i prywatnym oraz niezależnie od roli, wykształcenia czy stanowiska.

Zdalna akademia menadżera.

Oddzielne moduły tematyczne dostępne w naszym katalogu można z łatwością połączyć w ścieżki rozwoju menedżerów liniowych oraz kierowników wyższego szczebla samodzielnie lub jako uzupełnienie już istniejących w Państwa organizacjach programów rozwojowych. Nasze kursy online proponują cykle warsztatów „Niezbędnik menedżera” lub „4 role współczesnego lidera”, które rozwijają umiejętności menedżerskie najczęściej ujmowane w współczesnych modelach kompetencyjnych.

Szkolenia online dla firm – jak wpływają na zyski?

Nie bez powodu mówi się, że szkolenia biznesowe online to bardzo dobry sposób na podniesienie nie tylko kwalifikacji, ale także wynagrodzenia. Dzieje się tak, ponieważ wysokiej jakości kursy online z certyfikatem pozwalają dostrzec wartość danego pracownika lub firmy, a otrzymany po ich ukończeniu dokument potwierdza, że poszczególnym osobom zależy na ciągłym rozwoju. Dlatego też szkolenia online okazują się ważnym punktem w CV lub w sytuacji, gdy prowadzimy ważne rozmowy z potencjalnym klientem.

Kursy internetowe – po czym poznać godne uwagi szkolenie online?

Decydując się na szkolenia online, warto przede wszystkim zwrócić uwagę na ich tematykę. Proponowane przez nas kursy online z certyfikatem wyróżniają się czytelnym opisem, który wskazuje, dla kogo zostały stworzone i jakich umiejętności uczą. Szczególnym zainteresowaniem cieszą się szkolenia menedżerskie online, które przekazują wiedzę z zakresu sprawnego zarządzania zespołem i delegowania poszczególnych zadań. Tego typu szkolenia dla firm online bardzo szybko przekładają się na większe zyski firmy, a także okazują się niezwykle cennym elementem CV.

Oprócz tego, wybierając szkolenia online dla firm, dobrym pomysłem będzie zapoznanie się z przebiegiem poszczególnych kursów. Osoby, które decydują się na skorzystanie z naszej propozycji, mogą liczyć na profesjonalne narzędzia diagnostyczne, wykłady z wykwalifikowaną osobą, a także na rozmowy w mniejszych grupach, które pozwalają na poznanie innych punktów widzenia i tym samym na poszerzenie swoich horyzontów. To sprawia, że oferowane kursy online dla firm dla wielu przedsiębiorców stają się inwestycją, która szybko się zwróci w postaci wiedzy i kwalifikacji.

Pokaż więcej