SZEF Z ENERGIĄ - Zarządzaj energią swoją i zespołu

Wybrane elementy sprawdzonych metod zarządzania czasem w połączeniu z praktyką well-being.

Trener prowadzący – IWONA KIWERSKA

Czego się nauczysz:

 • Jak gospodarować energią zespołu i na jakie obszary zwracać szczególną uwagę.
 • Jak planować pracę, by osiągać efekty przez realizację najważniejszych rzeczy.
 • Jak planować cykl pracy (rok, miesiąc, tydzień) wokół tego, co ważne.
 • Jak technicznie zarządzać czasem, planując dzień oraz tydzień, by wydarzyło się to, co  ma znaczenie („duże kamienie” a „żwir”).
 • Jakich sygnałów zakłócenia well-being’u w firmie, u siebie i innych nie ignorować.

Zarządzanie czasem w taki sposób, by go nie tracić

Wszyscy dobrze to znamy: ciągłe spotkania i narady, z których najczęściej niewiele wynika, przepracowanie, gigantyczne zaległości, stres i kłopoty z koncentracją. Tak właśnie wygląda życie przeciętnego menedżera. Badanie przeprowadzone w Polsce i Kanadzie m.in. przez prof. Witolda Kieżuna pokazało, że osoby zajmujące kluczowe stanowiska w firmach pracują zbyt długo, nawet ponad 14 godzin dziennie, zamiast 8-9 godzin. Przy tym wykonują od 43 do 583 (!) różnych czynności – zamiast 10-15. Poważnym popełnianym przez nich błędem jest też niski stopień świadomego planowania czasu i pracy, przez co zaledwie 20% (zamiast 60-70%) zamierzonych czynności udaje się zrealizować.

Dobre zarządzanie czasem przyczynia się do dobrego zarządzania energią

Nic dziwnego, że przy takim trybie pracy wielu szefów przepracowuje się, skupia na spontanicznych działaniach, odsuwając te zaplanowane. Nie mówiąc już o spychaniu życia prywatnego i rozwoju osobistego na drugi, a może nawet jeszcze dalszy plan.
Co można z tym zrobić? Według Stephena R. Coveya, kluczem do sukcesu jest trwała zmiana nawyków – z tych złych na dobre.

Wprowadź dobre praktyki zarządzania czasem, energią i well-being do swojego zespołu

Na interaktywnych warsztatach poznasz podstawy odpowiedniego zarządzania priorytetami i energią tak, by nie spalać jej na nieistotne sprawy. Nauczysz się planować to, co ważne dla ciebie i zespołu i odróżniać duże sprawy od codziennego żwiru. Poznasz praktyczne sposoby diagnozy poziomu energii zespołu i proste metody interwencji, gdy dochodzi do zaburzenia wellness w twojej firmie. Przećwiczysz trudne dyskusje o energii zespołu w grupie innych profesjonalistów i poznasz proste przepisy na dobrze funkcjonujący zespół w formie interesujących materiałów wideo.

Zarządzanie czasem szkolenie

Dobra organizacja czasu pracy to podstawa efektywnego funkcjonowania firmy. Prawidłowe zarządzanie czasem nie jest łatwym zadaniem, dlatego warto nauczyć się jak planować zadania, a także na co zwracać uwagę, aby skoncentrować energię pracowników na priorytetach i dobrze wykorzystać potencjał zespołu. Profesjonalne szkolenia z zarządzania czasem pozwalają osiągnąć satysfakcję nie tylko na płaszczyźnie zawodowej, ale również prywatnej, ponieważ jedną z kluczowych spraw, na które kładzie się nacisk jest well-being, czyli szeroko pojęty dobrostan pracowników. Z tego względu szkolenia z organizacji czasu pracy przyniosą korzyść w postaci lepszej wydajności zatrudnionych w firmie osób, co bezpośrednio przełoży się na poprawę funkcjonowania całego przedsiębiorstwa.

Organizacja pracy kluczem do sukcesu

Szkolenie z zarządzania czasem to jeden ze sposobów pozwalających na zwiększenie efektywności firmy. Równie ważna jest taka organizacja pracy, która pozwala pracownikom na rozwijanie umiejętności, samodzielność i poczucie odpowiedzialności za rozwój przedsiębiorstwa. Skuteczny szef wie, na czym polega zarządzanie czasem, docenia niezależność, deleguje ważne zadania na innych oraz umie korzystać z feedbacku. Podczas prowadzonych przez nas interaktywnych warsztatów nauczysz się jak zbudować zaangażowany zespół, który przetrwa kryzysy oraz będzie wyjątkowo skuteczny. Taki kurs oraz szkolenie z organizacji czasu pracy dadzą solidne podstawy do stworzenia wydajnej i dynamicznej firmy.

Pokaż więcej

ZAPYTAJ O OFETRĘ

Kurs obejmuje:

 • Narzędzie diagnostyczne przed warsztatami.
 • 2-godz. warsztaty na żywo online specjalisty zarządzania czasem i energią.
 • Wymianę doświadczeń w gronie maks. 16 osób z różnych branż.
 • Inspirujące materiały wideo.
 • Podręcznik uczestnika (w pdf).
 • Plan wdrożenia.
 • Certyfikat Szefa z energią po ukończeniu warsztatów.