WIRTUALNY PRACOWNIK - Jak pracować zdalnie i nie zwariować

Jak działać w systemie pracy zdalnej i mieszanej, by nie marnotrawić swojej energii, utrzymać skuteczność i nie zaszkodzić relacjom w pracy i domu.

Trener prowadzący – IWONA KIWERSKA

Czego się nauczysz:

 • Jak być równie lub bardziej efektywnym, pracując z domu niż z biura.
 • Jak nie poddawać się prokrastynacji, a organizować pracę tak, by wywiązać się na czas ze wszystkich zobowiązań i nie zaniedbywać ważnych ról.
 • Jak mieć energię na pracę zdalną.
 • Praktycznych sposobów zarządzania czasem, uwagą, energią, zadaniami i relacjami.

Praca zdalna jest znakiem naszych czasów

„Obyś żył w ciekawych czasach” – ta starożytna chińska klątwa z pewnością przychodzi dziś do głowy niejednemu. Dzisiejsza sytuacja uczy nas wiele o elastyczności – gdy już przyzwyczailiśmy się do pracy z domu, przyszło nam wracać do biur – ale tylko na chwilę i w specyficznych warunkach. Wygląda na to, że długotrwała praca zdalna i godziny spędzone przed ekranem będą przez jakiś czas nową normą.

Praca z domu w praktyce nie jest taka prosta

Przed nadejściem kryzysu wielu profesjonalistów marzyło o organizacji pracy z domu – jako recepcie na wieczne korki, uciążliwe dojazdy i korowód spotkań. Codzienność pracy z domu wielu jednak zaskoczyła. Tak jak oni, zastanawiasz się, czy nie ma lepszych sposobów na zarządzanie sobą i organizację pracy. Z pewnością część porad jest Ci znana, jednak pewnie nie wszystkie z nich stosujesz. Obecna sytuacja, gdy spotkania i dzień pracy wymykają się spod kontroli, wzywa nieuchronnie do zmian w zachowaniu. Szczęście w nieszczęściu jest takie, że dobrze wypracowane nawyki pomogą nam również, kiedy kryzys się skończy, zmienić pracę z domu z wymuszonej na wymarzoną.

Poznaj praktykę i teorię dobrej organizacji pracy i zarządzania swoją energią

Na interaktywnych warsztatach poznasz narzędzia z zakresu organizacji pracy zdalnej, zarządzania czasem w oparciu o role, produktywności przed ekranem i model gospodarowania energią. Przećwiczysz odpowiednie planowanie czasu i zarządzanie sobą i priorytetami tak, by dokonywać odpowiednich wyborów na co dzień. Poznasz prosty sposób autodiagnozy swojego poziomu energii i praktyczne porady, jak regenerować ją w 4 kluczowych obszarach. Zainspirujesz się, oglądając film instruktażowy dotyczący zarządzania energią i przećwiczysz układanie planu dnia i tygodnia z partnerami. Poznasz najlepsze praktyki pracy zdalnej od profesjonalistów i innych menedżerów w grupie.

Szkolenie z pracy zdalnej

Praca na odległość oraz zdalne zarządzanie przedsiębiorstwem wymaga od pracowników samodyscypliny, umiejętności wyznaczania priorytetów oraz efektywnego zarządzania czasem. Podczas szkolenia dotyczącego wyzwań, jakie stawia taki system zatrudnienia, omówimy zarówno problemy dotykające pracowników samodzielnie organizujących swoją pracę, jak i te, które generuje zarządzanie zespołem na odległość. Uczestnicy będą mogli zapoznać się z technikami radzenia sobie ze stresem, narzędziami ułatwiającymi komunikację, czy sposobami na podniesienie efektywności. Szkolenie ma na celu zminimalizowanie negatywnych skutków pracy zdalnej i wskazanie korzyści, które mogą płynąć z tego typu rozwiązania. Pokażemy też, że sprawne zarządzanie przedsiębiorstwem na odległość może dać równie dobre, a czasem nawet lepsze efekty niż w systemie stacjonarnym.

Zarządzanie zdalne w przedsiębiorstwie

Tym, co może niepokoić menadżerów i szefów firm dopiero zaczynających pracę w systemie zdalnym, jest zarządzanie pracownikami na odległość bez możliwości osobistej kontroli i weryfikacji ich działań. Dlatego szkolenia poruszające ten temat mają na celu przedstawienie narzędzi ułatwiających wykonywanie oraz delegowanie obowiązków, organizowanie konferencji, czy bezpiecznego przesyłania firmowych dokumentów.  Zdalne zarządzanie zespołem wymaga doskonałej organizacji oraz komunikacji, która jest podstawą sprawnego działania całego zespołu. Nasze szkolenie umożliwi pracodawcom i menadżerom poznanie najlepszych narzędzi wspomagających planowanie oraz technik poprawiających jakość komunikacji pomiędzy pracownikami.

Szkolenia z zarządzania zespołem

Kurs, którego tematem jest zdalne zarządzanie pracownikami, skierowany jest do kadry zarządzającej, chcącej stworzyć idealne warunki do wydajnej pracy dla zespołu rozproszonego. Zarządzanie firmą na odległość wymaga specyficznych umiejętności, dzięki którym współpraca w zespole jest efektywna, a pracownicy są odpowiednio zmotywowani i zaangażowani w wykonywanie swoich obowiązków. Na warsztatach nauczysz się technik integracji rozproszonego zespołu, metod wspomagających doskonalenie pracowników oraz tego, jak stworzyć przyjazne i komfortowe wirtualne środowisko pracy. Dzięki nabytym umiejętnościom zdalne zarządzanie firmą będzie dużo łatwiejsze, a efekty pracy zespołu na pewno przyniosą oczekiwane rezultaty.

Pokaż więcej

ZAPYTAJ O OFERTĘ

Kurs obejmuje:

 • Narzędzie diagnostyczne przed warsztatami.
 • 2-godzinne warsztaty na żywo online specjalisty zarządzania czasem i pracy wirtualnej.
 • Wymianę doświadczeń w gronie maks.16 osób z różnych branż.
 • Inspirujące materiały wideo.
 • Podręcznik uczestnika (w pdf).
 • Plan wdrożenia.
 • Certyfikat Wirtualnego pracownika po ukończeniu warsztatów.