Zdalne zarządzanie zespołem jako wyzwanie dla liderów – jak sobie radzić?

admin ARTYKUŁY, MOTYWACJA PRACOWNIKÓW, ZARZĄDZANIE STRATEGICZNE

Sytuacja kryzysowa, a zdalne zarządzanie.

W wyniku bezprecedensowej sytuacji z jaką mamy do czynienia na całym świecie większość firm zdecydowała o przejściu na pracę zdalną. W ten sposób będą również pracowali liderzy wraz ze swoimi zespołami, z czym wiąże się także zarządzanie zdalne w zakresie zadań, konsultacji, planowania i oceny efektywności działań zespołu.

W tym trudnym czasie utrzymanie odpowiedniego poziomu motywacji, zaangażowania i odpowiedzialności wśród członków zespołu może być nie lada wyzwaniem, szczególnie jeśli nie macie podobnych doświadczeń w dotychczasowym zdalnym zarządzaniu przedsiębiorstwem.

Zdalne zarządzanie zespołem jako wyzwanie dla liderów – jak sobie radzić?

Po pierwsze nie należy wpadać w panikę, szczególnie jeśli jako liderzy nie mieliśmy do czynienia z podobną sytuacją zarządzania zespołem na odległość. Warto przyjrzeć się temu jakie narzędzia mamy do dyspozycji oraz gdzie możemy szukać pomocy. Kluczowe będzie także zaufanie jakim obdarzamy zarówno członków swojego zespołu jako jego liderzy, a także to jaki jest poziom zaufania pomiędzy pracownikami, co umożliwi sprawne zdalne zarządzanie przedsiębiorstwem podczas okresu pracy z domu. Warto dobrze zacząć, dlatego przyjrzyjmy się jak wyglądają nasze:

  1. Podstawy – Jak w ogóle powinniśmy zorganizować zdalne zarzadzanie zespołem?
  2. Paradygmaty – Jak postrzegamy bieżące sprawy jako zespół?
  3. Wpływ – Co możemy, a czego nie możemy kontrolować w sytuacji zdalnego zarządzania firmą?
  4. Energia i potencjał – Jak możemy sprawnie motywować członków zespołu i wykorzystać energię do pracy i wysoki poziom motywacji?

Zachęcamy do pobrania prezentacji dostępnej w pliku PDF, która w sposób zwięzły i praktyczny odpowiada na te i inne pytania oraz pokazuje jak można zaplanować swoja pracę z zespołem – niezależnie od tego na jakim poziomie zaawansowania w pracy zdalnej  już jesteśmy jako ich liderzy.

POBIERZ PDF