ASISC

Rozwój przywództwa, różnorodności i współpracy
 • Wyzwanie

  Wizja przyszłości ASICS polega na niesieniu wsparcia w osiągnięciu lepszego samopoczucia poprzez sport, aby wdrażać w codzienne życie ich podstawową zasadę „W zdrowym ciele zdrowy duch”. Rozumieją, że tworzenie zdrowych nawyków, wymaga zmiany mentalnej. Aby to zrobić, zdecydowali się zacząć od zmian we własnej organizacji.

  Ze względu na szybko zmieniające się środowisko pracy i nauki podczas pandemii, ASICS North America (N.A.) dostrzegł konieczność wspierania rozwoju przywództwa na każdym poziomie. Począwszy od indywidualnych pracowników pierwszej linii i menedżerów średniego szczebla, a skończywszy na poziomie zarządczym. ASICS chciało zaoferować możliwości rozwoju w celu stworzenia synergii i wspólnego języka wśród wszystkich pracowników. Z nowo wdrożonym elastycznym środowiskiem pracy, potrzebowali nie tylko rozwoju liderów na dużą skalę, ale także wielu opcji elastycznego przekazywania wiedzy i rozwoju umiejętności..

 • Rozwiązanie

  Po pierwsze, ASICS N.A. nawiązało współpracę z FranklinCovey, aby udostępnić wszystkim swoim liderom programy,,Nieuświadomione uprzedzenia®’’ i ,,6 kluczowych praktyk zarządzania zespołem™’’. Później, wdrażając platformę All Access Pass® (AAP), ASICS uruchomiło osobiste ścieżki rozwoju na żądanie. Niezależnie od tego, czy pracownicy pracowali z domu, z biura, czy w modelu hybrydowym, otrzymali dostęp do wszystkich treści FranklinCovey dokładne wtedy kiedy tego potrzebowali.

   

  Programy Rozwojowe Akademii ASICS są zaprojektowane tak, aby pomóc rozwijać i wzmacniać umiejętności oraz zdolności potrzebne na każdym poziomie organizacji. Nadrzędne cele miały pomóc rozwijać bieżące potrzeby i przygotować ich do nowych wzywań. Współpracując z FranklinCovey, opracowali ścieżki uczenia się dla różnych poziomów liderów i zdefiniowali Cele Efektywności, które określały najważniejsze oczekiwania od liderów, takie jak regularne spotkania jeden na jeden oraz promowanie różnorodności i integracji. Te programy pozwoliły ASICS N.A. stworzyć wspólny język wokół przywództwa i rozwoju kariery, który był ambitny i zrozumiały dla wszystkich.

  Zmieniając całkowicie sposób uczenia się, dzięki materiałom dostępnym na platformie AAP, wprowadzili podejście odwróconej nauki, na żądanie. W międzyczasie konsultanci FranklinCovey zostali zaangażowani do głównych prezentacji i sesji grupowych. W ramach różnych programów Akademii ASICS uczestnicy poświęcali do pięciu godzin miesięcznie na rozwój przywództwa poprzez połączenie nauki na żądanie i na żywo online.

 • Wyniki

  Programy Akademii ASICS ukończyło 95% uczestników, co stanowiło wzrost o 53% w porównaniu z programami realizowanymi przed rokiem 2020. W ankiecie przeprowadzonej po zakończeniu programu, 100% uczestników zgodziło się, że był to dobry sposób wykorzystania ich czasu i czuli, że dzięki temu programowi ich umiejętności przywódcze uległy poprawie.

   

  Dyrektor ds. Planowania Talentów i Rozwoju, powiedziała: Platforma AAP  była dla nas niezwykłym wsparciem. Jeśli mamy jakieś wyzywanie lub konkretną potrzebę, wiemy, że AAP zawsze dostarczy nam odpowiedniego wsparcia lub informacji. Wszystko jest intuicyjne, tematy są łatwe do znalezienia, a rozwiązania mają bezpośrednie zastosowanie do potrzeb. Ciągle z tego korzystamy, zwłaszcza w naszych programach rozwoju kariery i liderów”.

   

  Ponadto ASICS N.A. odnotowało prawie 10% wzrost zaangażowania pracowników w swojej organizacji od 2019 do 2021 roku. Docierając do każdego poziomu w swojej organizacji, ASICS zauważyło, że liderzy i pracownicy są bardziej zgodni i współpracujący. Ashley Dyson, Menedżer ds. Różnorodności i Integracji, skomentowała: „Wszyscy mówią tym samym językiem. To działa!”.

  ASICS N.A. już trzeci rok nieprzerwanie współpracuje z FranklinCovey, pokonując kolejne wyzwania rozwoju kultury przywództwa i współpracy.

Skontaktuj się z nami