6 kluczowych praktyk zarządzania zespołem

Rozwijaj swoje kompetencje w zarządzaniu zespołem.

Liderzy na wszystkich szczeblach zarządzania, mają znaczący wpływ na każdy z wskaźników biznesowych Twojej organizacji: produktywność i zaangażowanie pracowników, satysfakcję i lojalność klientów, innowacyjność i wyniki finansowe. Twoi liderzy decydują o sukcesie Twojej organizacji.

Niezależnie od tego, czy jesteś liderem od niedawna, czy należysz do najwyższej kadry kierowniczej, rola lidera nigdy nie należała do łatwych – a dzisiejsze realia sprawiają, że jest jeszcze trudniejsza. Umiejętności interpersonalne zwykle odpowiadają za 80 procent sukcesu w tej roli. Jednak w wielu przypadkach, o awansie na stanowiska kierownicze decydują posiadane umiejętności techniczne, a nie kompetencje w zarządzaniu i motywowaniu innych. Bez rozwijania tych umiejętności, liderzy każdego szczebla mogą mieć problemy z zarządzaniem zespołami w nowym środowisku pracy.

6 kluczowych praktyk zarządzania zespołem ™ to zestaw starannie wybranych kompetencji, dzięki którym liderzy mogą pracować nad swoimi postawami, nabywać nowe umiejętności i korzystać z praktycznych narzędzi ułatwiających skuteczne zarządzanie zespołem.

1

Rozwijaj mentalność lidera

Aby skutecznie kierować zespołem, trzeba myśleć inaczej niż samodzielny pracownik. Dowiedz się, jakich zmian w swoim podejściu należy dokonać, aby stać się lepszym liderem.

Więcej informacji
2

Organizuj regularne spotkania 1 na 1

Zwiększ zaangażowanie członków swojego zespołu, przeprowadzając regularne spotkania 1 na 1; staraj się zrozumieć, jakie mają wyzwania i pomóż im samodzielnie rozwiązywać problemy.

Więcej informacji
3

Wspieraj zespół w osiąganiu celów

Określ konkretne cele i wyniki, jakich oczekujesz od zespołu; deleguj zadania w taki sposób, aby ludzie mogli brać za nie odpowiedzialność i zapewnij im odpowiednie wsparcie.

Więcej informacji
4

Zbuduj kulturę udzielania informacji zwrotnych

Przekazuj informację zwrotną w sposób, który rozwija pewność siebie i kompetencje członków zespołu; poprawiaj swoje wyniki, prosząc o informacje zwrotne od innych.

Więcej informacji
5

Przeprowadź swój zespół przez zmianę

Ustal działania, które ułatwią i przyspieszą przechodzenie zespołu przez zmiany oraz pomogą w osiągnięciu lepszych wyników.

Więcej informacji
6

Zarządzaj swoim czasem i energią

Stosuj planowanie tygodniowe, aby skupić się na najważniejszych priorytetach i zwiększ swoją skuteczność w roli lidera, dzięki wykorzystaniu 5 źródeł energii.

Więcej informacji

Przedstawiamy program 6 kluczowych praktyk

Informacje ogólne

Rozwiązanie to daje liderom każdego szczebla możliwość rozwijania niezbędnych umiejętności i wyposaża w narzędzia pomagające osiągać wyniki dzięki pracy zespołu i wspólnie z zespołem. Jest to idealny program dla liderów wchodzących w nową rolę z poziomu samodzielnego pracownika, jak i dla doświadczonych menedżerów, którzy szukają praktycznych rozwiązań pomagających skutecznie przewodzić i zarządzać zespołem.

Badania i rozwiązanie

FranklinCovey inwestuje w badania, aby lepiej rozumieć, czego organizacje oczekują od swoich liderów, zarówno dziś, jak i w przyszłości. Odkryliśmy trzy typowe wyzwania:

  1. Nowi liderzy potrzebują nauczyć się podstaw zarządzania i przewodzenia innym.
  2. Kandydaci na liderów potrzebują poszerzyć swoją wiedzę i nabyć umiejętności interpersonalne.
  3. Każdy lider może skorzystać na rozwijaniu podstawowych umiejętności przywódczych.

6 kluczowych praktyk zwiększa wpływ lidera, wyposażając go w umiejętności i narzędzia, których potrzebuje każdy lider (ale niewielu je otrzymuje). Spraw, aby wszyscy liderzy w Twojej organizacji stosowali spójne podejście do zarządzania i motywowania.

Produkt zawiera

Materiały uczestnika obejmują:

  • Podręcznik uczestnika
  • Karty ćwiczeń
  • Wsparcie wdrożeniowe drogą mailową przez 12 tygodni

Materiały trenera obejmują:

  • Certyfikację wirtualną
  • Podręcznik trenera
  • Prezentację PowerPoint ® wraz z filmami

Bezpłatny poradnik

Niezbędnik każdego lidera

Lider zespołu musi posiadać inne umiejętności niż samodzielny pracownik.

Zapisz się na demo

Każdy skorzysta uczestnicząc w webcaście „Menedżer doskonały”

Poznaj sprawdzone praktyki, które pomogą Ci rozwijać pracowników i tworzyć skuteczne zespoły.

Jak korzystać z materiałów FranklinCovey

Program ten jest dostępny w ramach platformy All Access Pass® firmy FranklinCovey. Platforma ta daje Twojej organizacji nieograniczony dostęp do wszystkich naszych programów i materiałów.

Na żywo online

Nauka i rozwój online, dostępne na żywo z dowolnej lokalizacji.

Na żywo offline

Nauka i rozwój dostarczane offline przez doświadczonych trenerów.

Na żądanie

Treści dostępne dla Twoich pracowników w dowolnym miejscu i czasie.

Historie klientów

UnitedHealth Group

Develop Emerging Leaders in a Globally Diverse Organization

Walter Baumann, owner of the Emerging Leaders Program for the UnitedHealth Group, shares his experience utilizing FranklinCovey’s All Access Pass® to increase development of individual contributors and first level managers at a global scale. Watch how he used the solutions to develop leadership skills, navigate cultural differences and achieve higher satisfaction of the Emerging Leaders Program.

PepsiCo Food

Building Empathic Leaders Across the Organization

PepsiCo Foods North America desired a consistent leadership training with content that progressed over time. Curating content from FranklinCovey’s All Access Pass®, they launched their CORE Leadership program to build empathic leaders at all levels of their organization. Click here to see full case study

Vibe Group

Learning and Development at Scale

Vibe Group is a fast-growing IT staffing consultancy. Starting from two founders in 2011, they rapidly grew to 300+ internal and 1,000 external employees today. See how they partnered with FranklinCovey to scale up their learning and development program to support this rapid growth.

Client Spotlight – Nonprofit

Empowering First-Level Leaders to Inspire and Influence Results

One of the largest nonprofits in the western United States had a sprawling mission and too many good ideas. With the help of FranklinCovey’s All Access Pass®, the organization was able to prioritize and inspire results, improve revenues, and increase customer satisfaction.

Zapraszamy do współpracy. Poproś o przesłanie prezentacji.

Skontaktuj się z nami