4 Role Lidera®

Rozwój przywództwa dzięki zrozumieniu ról lidera.

Świat zmienia się w zawrotnym tempie.

Liderzy podejmują każdego dnia dziesiątki decyzji i stawiają czoła nowym wyzwaniom. To, co działało do tej pory, może się zmienić z dnia na dzień. Szybkość jest nieubłagana, stawka wysoka, ale na tych, którzy wraz ze swoimi zespołami, konsekwentnie osiągają nadzwyczajne wyniki, czekają nagrody.

Jak więc liderzy mogą wyprzedzać trendy oraz wyróżniać siebie i swoje zespoły, gdy tak wiele zmian zachodzi w tak szybkim tempie?

Poznaj 4 role lidera ®.

Nawet w najbardziej niespokojnych czasach liderzy pełnią cztery role, które w dużym stopniu decydują o ich sukcesie. Uważamy, że stanowią one podstawę skutecznego przywództwa, a najefektywniejsi liderzy świadomie kierują sobą i swoimi zespołami w oparciu o te role.

Przegląd 4 ról lidera

1

Wzbudzaj zaufanie

Zaufanie opiera się na charakterze i kompetencjach lidera – wiarygodności, która pozwala mu świadomie budować kulturę zaufania.

Więcej informacji
2

Stwórz wizję

Skuteczni liderzy tworzą wspólną dla całego zespołu wizję i strategię, a następnie komunikują ją w sposób, który sprawia, że inni chcą iść wraz z nimi.

Więcej informacji
3

Realizuj strategię

Liderzy powinni mieć nie tylko ambitne plany, ale również posiadać umiejętność konsekwentnego realizowania swojej wizji i strategii wraz z zespołem.

Więcej informacji
4

Rozwijaj potencjał

Skuteczni liderzy rozwijają potencjał przywódczy ludzi w swoim zespole oraz pomagają im osiągać lepsze wyniki poprzez regularną informację zwrotną i coaching.

Więcej informacji

Informacje na temat programu

Wyzwanie

Liderzy, którzy awansowali na stanowiska menedżerskie średniego i wyższego szczebla, często mają problemy z osiąganiem wyników oczekiwanych na tym poziomie. To, co działało, kiedy byli samodzielnymi pracownikami, nie sprawdza się w sytuacji, gdy potrzebują osiągać wyniki wraz z zespołem i dzięki pracy całego zespołu. Potrzebują prostego i praktycznego modelu, który stanie się fundamentem ich sukcesu w roli lidera. 

Doświadczeni liderzy średniego i wyższego szczebla potrzebują praktycznych warsztatów, które pomogą im rozwiązać autentyczne problemy i wdrożyć omawiane rozwiązania wraz z zespołami. Potrzebują też zróżnicowanych form uczenia się, dostosowanych do ich grafika. 

Badania i rozwiązanie

Ponad dwuletnie badania prowadzone przez FranklinCovey, dały odpowiedź na to, czego organizacje i firmy oczekują od swoich liderów obecnie i w przyszłości. Okazało się, że to czego organizacje szukają, to liderzy, którzy potrafią:

  • Myśleć odważnie i szybko dostosowywać się do zmian.
  • Przekładać strategię na konkretne działania.
  • Rozwijać ludzi, by osiągali lepsze wyniki.

Program 4 role lidera pomaga uczestnikom opanować i rozwijać te umiejętności w oparciu o unikalny model FranklinCovey, który koncentruje się na pracy nie tylko nad tym, co lider robi (skuteczne działania), ale także nad tym, kim lider jest (kształtowanie postaw).

Zestaw uczestnika zawiera

  • Badanie 360 lub samoocena
  • Podręcznik uczestnika
  • Plan wdrożenia
  • Moduły na życzenie

Bezpłatny poradnik

Przywództwo zdefiniowane na nowo

Wykorzystaj ten przewodnik, by pomóc Twoim liderom ocenić ich aktualne podejście do zmiany i wypracować bardziej produktywną postawę.

Zapisz się na demo

Zaangażuj zespoły w poprawę wyników

Dowiedz się jak program 4 role lidera może pomóc Twojej organizacji w rozwijaniu potencjału przywódczego i osiąganiu lepszych wyników.

Jak korzystać z materiałów FranklinCovey

Program ten jest dostępny w ramach platformy All Access Pass® firmy FranklinCovey. Platforma ta daje Twojej organizacji nieograniczony dostęp do wszystkich naszych programów i materiałów.

Na żywo online

Nauka i rozwój online, dostępne na żywo z dowolnej lokalizacji.

Na żywo offline

Nauka i rozwój dostarczane offline przez doświadczonych trenerów.

Na żądanie

Treści dostępne dla Twoich pracowników w dowolnym miejscu i czasie.

Historie klientów

PepsiCo Food

Building Empathic Leaders Across the Organization

PepsiCo Foods North America desired a consistent leadership training with content that progressed over time. Curating content from FranklinCovey’s All Access Pass®, they launched their CORE Leadership program to build empathic leaders at all levels of their organization.

Vibe Group

Learning and Development at Scale

Vibe Group is a fast-growing IT staffing consultancy. Starting from two founders in 2011, they rapidly grew to 300+ internal and 1,000 external employees today. See how they partnered with FranklinCovey to scale up their learning and development program to support this rapid growth.

SM Energy

Building a Culture of Personal Leadership to Retain Talent

SM Energy is focused on increasing engagement and retaining talent through creating a culture of personal leadership. With the help of FranklinCovey’s All Access Pass®, leaders are talking a new language, building collaborative relationships, and discussing how to achieve goals more effectively.

Global Staffing & Recruiting

Building Culture for Global Growth

A global staffing and recruiting company is focused on creating a framework to enhance their culture. With the help of FranklinCovey’s The 4 Essential Roles of Leadership™, employees from around the world are learning a common language, finding common threads, and getting to know and understand each other.

Zapraszamy do współpracy. Poproś o przesłanie prezentacji.

Skontaktuj się z nami