Bezpłatne Demo Szkolenia FranklinCovey

Wyeliminuj uprzedzenia i stwórz inkluzywną organizację.

Postaw na różnorodność i wydobądź potencjał swojego zespołu. Zbuduj inkluzywną organizację, w której zaangażowanie, lojalność i zaufanie tworzą fundament skutecznej współpracy.

6 grudnia 2023, godz. 15:00 – 16:00

Obowiązuje limit do 16 osób
Dopasowane dla liderów firm zatrudniających powyżej 100 osób

Zapisz się na bezpłatne demo szkolenia. Wypełnij formularz.

  J

  Jak nieuświadomione uprzedzenia i stronniczość mogą ograniczać rozwój organizacji?

  Twoje decyzje biznesowe wywołują mieszane reakcje — aprobatę lub opór? 

  W organizacji panuje napięta atmosfera oraz niski poziom zaufania, co prowadzi do nieskutecznej komunikacji, licznych konfliktów i obniżonej wydajności? 

  Zespół nie chce dzielić się pomysłami, obawiając się krytyki, a innowacje są odrzucane przez stereotypowe myślenie? 

  Rekrutacja okazuje się nietrafiona, a członkowie zespołu nie są lojalni i zaangażowani, co przekłada się na wysoką rotację pracowników?

  Konflikty i napięcia nie są po prostu „częścią pracy zespołowej”. Mogą być symptomami głębszego problemu, takiego jak zakorzenione stereotypy i niechęć do odmiennych punktów widzenia, które skutecznie blokują innowacyjność i kreatywność. Kiedy pracownicy nie chcą dzielić się swoimi pomysłami z obawy przed niezrozumieniem, tracisz nie tylko na owocnej współpracy zespołowej, ale także na potencjalnych innowacyjnych rozwiązaniach, które mogą zapewnić przewagę nad konkurencją.

  Zastanów się również nad swoim procesem rekrutacyjnym. Czy wybory personalne są naprawdę obiektywne? Czy możliwe jest to, że nieuświadomione uprzedzenia wpłynęły na pominięcie idealnych kandydatów, którzy mogliby wprowadzić świeżą perspektywę i umiejętności?

  A co z lojalnością zespołu? Wysoka rotacja pracowników jest nie tylko kosztowna, ale również sygnalizuje głębsze problemy w kulturze organizacyjnej. Kiedy pracownicy nie czują się wartościowi lub docenieni, szukają możliwości rozwoju gdzie indziej.

  Rozwiązanie jest proste: zniwelowanie nieuświadomionych uprzedzeń i stronniczości to klucz do rozwoju Twojej organizacji.

  Tam, gdzie panuje różnorodność i inkluzywność, tworzą się innowacyjne pomysły i zaangażowane zespoły

  Nasze mózgi muszą przetwarzać mnóstwo informacji podczas podejmowania decyzji. Jego naturalną skłonnością jest to, aby działać na skróty. To właśnie skróty myślowe prowadzą do przekonań takich jak np. nieuświadomiona stronniczość i/lub uprzedzenia, szczególnie jeśli chodzi o interakcje z innymi.

  Temat ten dotyczy nie tylko naszego sposobu myślenia o osobach, które się od nas różnią w sposób widoczny (wiek, religia, kwalifikacje, wygląd itd.), ale przede wszystkim nastawienia do innych (dyskryminującego czy też faworyzującego), z którego często nie zdajemy sobie sprawy. Stąd na przykład, nie doceniamy jednych, a przeceniamy innych członków zespołu

  Przyjmując holistyczne podejście do różnorodności i inkluzywności, możesz przełamać bariery, które hamują rozwój Twojej organizacji

  Pomyśl tylko, ile Twoja organizacja może zyskać, jeśli

  • przestanie przepalać budżet na rekrutację i uniknie kosztownej rotacji pracowników,
  • zespoły będą chętnie dzielić się swoimi pomysłami,
  • zaufanie i otwarta komunikacja będą podstawą efektywnej współpracy,
  • pracownicy będą dawać z siebie więcej każdego dnia, chętnie stawiając czoła kolejnym wyzwaniom

  Dołącz do bezpłatnego demo szkolenia, które pomoże Ci zbudować bardziej otwarte, innowacyjne i zaangażowane środowisko pracy.

  Podczas bezpłatnego demo szkolenia skupimy się na tym:

  Jak możesz zidentyfikować nieuświadomione uprzedzenia i stronniczość oraz skutecznie wyeliminować je, aby w przyszłości podejmować słuszne decyzje rekrutacyjne i stworzyć bardziej różnorodne zespoły.

  Jak zwiększyć satysfakcję i zaangażowanie pracowników poprzez obiektywny system oceny wydajności, konstruktywną informację zwrotną i równe szanse na rozwój zawodowy.

  Jak zwiększyć wydajność i efektywność współpracy poprzez stworzenie przestrzeni, w której każdy czuje się szanowany, akceptowany i doceniany.

  Jak zbudować trwałą kulturę zaufania, która będzie sprzyjać otwartej, empatycznej i szczerej komunikacji oraz dzieleniu się innowacyjnymi pomysłami.

  Prowadzący

  Iwona Kiwerska

  Przez ponad dwadzieścia lat doskonalę swoje doświadczenie jako konsultant i trener, zarówno w Polsce jak i krajach Europy Centralnej i Wschodniej. Jestem autorką szeregu projektów, których celem było wprowadzenie zmian w organizacji, budowania kultury organizacyjnej, wdrażanie wizji i zarządzania ludźmi.

  Od 2002 r. jestem współodpowiedzialna za rozwój sieci FranklinCovey na terenie Europy Centralnej. Jako Master Trainer odpowiadam za rekrutację i rozwój trenerów, a także za tworzenie i wdrażanie procesów szkoleniowych. Miałam zaszczyt prowadzić seminaria dla międzynarodowych klientów w różnych krajach europejskich.

  Prywatnie jestem żoną, mamą dwójki dzieci, właścicielką psa i czterech kotów. W wolnych chwilach zaszywam się, często w towarzystwie licznych przyjaciół na Lubelszczyźnie, gdzie staram się twórczo spędzić każdą chwilę.

  Iwona Kiwerska

  Zapisz się na bezpłatne demo szkolenia. Wypełnij formularz.

   J

   Skontaktuj się z nami