Zarządzaj zmianą

Rozwijaj i wzmacniaj kulturę firmy – szczególnie w obliczu zmian organizacyjnych.

Spraw, aby zmiana stała się pożądanym elementem kultury Twojej organizacji

Zmiana to stały element każdego środowiska pracy. Czasami zmiana wiąże się z podejmowaniem działań proaktywnych, na przykład, gdy Twoja firma decyduje się na reorganizację w celu usprawnienia współpracy pomiędzy działami lub zatrudnienie nowego lidera, który wzbogaci ją o swoją specjalistyczną wiedzę. A czasami zmiana pojawia się w odpowiedzi na nieprzewidziane zawirowania na rynku. Jedno jest jednak pewne – każdy członek Twojego zespołu powinien wiedzieć, jak efektywnie zarządzać zmianą. 

W obliczu zmian wiele organizacji skupia się wyłącznie na procesach. Procesy są ważne, ale w ostatecznym rozrachunku to ludzie decydują o tym, czy zmiana zakończy się sukcesem. Niestety ludzie czasami reagują na zmianę w sposób, który budzi w zespole poczucie niepewności, powoduje stres i obniża motywację. Aby mieć pewność, że zmiana nie wpłynie negatywnie na kulturę Twojej organizacji, a raczej przyczyni się do jej rozkwitu, Twoi liderzy muszą wiedzieć jak sprawnie przeprowadzić swój zespół przez zmiany. Tacy liderzy pomagają swoim ludziom zrozumieć na czym polega zmiana, dzięki czemu potrafią ich autentycznie zaangażować w proces przechodzenia przez nią.

Sprawdzone rozwiązania FranklinCovey, doświadczeni konsultanci i innowacyjna technologia zapewnią Twojemu zespołowi narzędzia i wiedzę, które pomogą mu sprawnie przejść przez zmianę. Dzięki wiedzy na temat tego, jak ludzie reagują na zmiany, umiejętności prezentowania zmiany w taki sposób, aby była ona postrzegana jako szansa, oraz kompetencjom w angażowaniu pracowników w proces zmiany, Twoja organizacja może utrzymać najwyższe standardy, oraz cieszyć się zaufaniem i uznaniem rynku, na każdym etapie zachodzących zmian.

Kluczowe umiejętności zarządzania zmianą

Symbolem zwycięskiej kultury są zespoły, które podchodzą do nagłych zmian elastycznie i z otwartością.

Przeprowadzanie zespołu przez zmianę

Tworzenie środowiska, w którym ludzie posiadają dużą elastyczność i odporność emocjonalną, oraz potrafią sprawnie zarządzać zmianą

Zdolności adaptacyjne

Zaszczepianie nawyków skutecznego działania, które pozwalają ludziom wykonywać pracę z maksymalną efektywnością i łatwiej dostosowywać się do zmian

Bezpłatny poradnik

Jak komunikować zmianę – narzędzie dla liderów

Rozwijaj umiejętności liderów w zakresie skutecznego komunikowania zmian swoim zespołom.

Bezpłatne demo

6 kluczowych praktyk zarządzania zespołem

Dowiedz się, jak radzić sobie z reakcjami na zmianę, proaktywnie się do niej przygotowywać i sprawić, aby Twój zespół uzyskiwał lepsze wyniki.

Indywidualny program rozwoju

Trwała zmiana zachowań zależy od ciebie. To, kim jesteś i jak postrzegasz świat, wpływa na to, jak angażujesz innych i jakim jesteś liderem. Nasze indywidualne programy rozwoju łączą specjalnie wyselekcjonowane treści, wiedzę i doświadczenie konsultantów, oraz zaawansowaną technologię, aby pomóc ludziom zmienić ich sposób myślenia i zachowania.

Zapoznaj się z przykładowym indywidualnym programem rozwoju.

Zarządzaj skutecznie zmianą

 • 01 Na żywo-Online

  Przejdź z sukcesem przez zmianę

  Zmiany to nieodzowny element naszego życia, a w dzisiejszym świecie zachodzą one szybciej niż kiedykolwiek wcześniej – ten moduł pomoże Ci nauczyć się lepiej rozumieć zmianę i skuteczniej sobie z nią radzić, zarówno w pracy, jak i w życiu prywatnym.

  Czas: 120 min

 • 02 10-minutowe ćwiczenie

  Oceń swoją typową reakcję na zmiany

  Czy uważasz, że zmiany są czymś nieuniknionym? Stresującym? Ekscytującym? Czymś, w czym możesz się doskonalić? Dzięki tej trzyczęściowej ankiecie dowiesz się więcej o swoich postawach, reakcjach i zachowaniach.

  Czas: 10 min

 • 03 Jhana

  Za dużo zmian na raz

  Co możesz zrobić, gdy zmiany w firmie zachodzą szybciej i jest ich więcej, niż się spodziewałeś? Jest więcej rozwiązań niż Ci się wydaje!

  Czas: 5 min

 • 04 Film

  3 pytania, które pobudzą innowacyjność po zmianie

  Każda zmiana oznacza nowe możliwości. Konsultant FranklinCovey, Marché Barney, dzieli się tym, jak dostrzegać i wykorzystywać te możliwości.

  Czas: 3 min

 • 05 Exceleratory

  Nawyk 1: Bądź proaktywny®

  Pojawiające się niespodziewanie czynniki zewnętrzne mogą wywołać Twoją automatyczną reakcję. Jednak pomiędzy nagłym bodźcem a Twoją reakcją jest kluczowy moment, w którym możesz dokonać świadomego wyboru i proaktywnie odpowiedzieć na ten bodziec.

  Czas: 30-60 min

 • 06 InSights

  Duże kamienie

  Zarówno w życiu zawodowym, jak i prywatnym, znalezienie czasu na wszystko jest skomplikowanym i niełatwym zadaniem. Znacznie lepsze rezultaty osiągniesz, gdy skupisz się na priorytetach (duże kamienie).

  Czas: 10 min

Pomóż swojemu zespołowi skutecznie zarządzać zmianami w pracy.

Skontaktuj się z nami