Wspieraj inkluzywność

Pomóż swoim pracownikom budować kulturę sprzyjającą integracji

Wspieraj tworzenie środowiska, w którym każdy czuje się akceptowany

Każdy pracownik Twojej organizacji ma istotny wpływ na budowanie inkluzywnego miejsca pracy. Choć polityka i programy wspierające różnorodność, równość i integrację odgrywają ważną rolę, to jednak w ostatecznym rozrachunku nastawienie, postawy, działania i osobiste uprzedzenia poszczególnych pracowników tworzą środowisko pracy Twojej firmy.

Poruszanie kwestii uprzedzeń w firmie może być niekomfortowe, jednak dzięki stworzeniu bezpiecznej przestrzeni do refleksji i wymiany doświadczeń, pracownicy mogą zidentyfikować swoje uprzedzenia i wyeliminować niepożądane zachowania. Kiedy pracownicy są świadomi swoich uprzedzeń, traktują innych w sposób etyczny, są otwarci na odmienny punkt widzenia i preferencje, oraz okazują swoim współpracownikom empatię i ciekawość, tworzą środowisko, w którym wszyscy rozwijają się, angażują i osiągają lepsze rezultaty.

Każdy pracownik może rozwijać swoje kompetencje w tworzeniu środowiska sprzyjającego integracji. Sprawdzone materiały FranklinCovey, doświadczeni konsultanci i innowacyjna technologia zapewnią Twoim pracownikom umiejętności, których potrzebują, aby tworzyć kulturę inkluzywności.

Kluczowe umiejętności wspierania inkluzywności

Aby stworzyć środowisko sprzyjające integracji w pracy, szkole czy lokalnej społeczności, każdy ma do odegrania ważną rolę w identyfikowaniu i przeciwdziałaniu uprzedzeniom, otwieraniu się na odmienny punkt widzenia i tworzeniu przestrzeni, w której każdy czuje się częścią zespołu.

Identyfikowanie uprzedzeń

Zauważanie sytuacji, w których uprzedzenia wpływają na nasz sposób myślenia i działania

Ograniczanie wpływu uprzedzeń

Stosowanie sprawiedliwych praktyk w odniesieniu do zatrudniania, delegowania, przekazywania informacji zwrotnych oraz do innych praktyk związanych z zarządzaniem

Praca z ludźmi z różnych kultur i środowisk

Kształtowanie kultury zespołu i zasad współpracy, uwzględniających pochodzenie i preferencje wszystkich członków zespołu

Rozwijanie poczucia przynależności

Wnoszenie wkładu w tworzenie inkluzywnego środowiska, w którym akceptowani są wszyscy członkowie zespołu

Bezpłatny poradnik

6 sposobów na to, by kultura Twojej organizacji bardziej sprzyjała integracji

Poznaj strategie przeciwdziałania uprzedzeniom i tworzenia przyjaznej, opartej na sprawiedliwym traktowaniu kultury Twojej organizacji.

Bezpłatne demo

Nieuświadomione uprzedzenia i stronniczość. Zrozumieć uprzedzenia, by uwolnić potencjał™

Poznaj najczęściej spotykane rodzaje uprzedzeń oraz taktyki, które Twoja organizacja może zastosować, aby stworzyć przestrzeń, w której każdy czuje się szanowany, akceptowany i doceniany.

Historie klientów

UnitedHealth Group

Develop Emerging Leaders in a Globally Diverse Organization

Walter Baumann, owner of the Emerging Leaders Program for the UnitedHealth Group, shares his experience utilizing FranklinCovey’s All Access Pass® to increase development of individual contributors and first level managers at a global scale. Watch how he used the solutions to develop leadership skills, navigate cultural differences and achieve higher satisfaction.

PepsiCo Food

Building Empathic Leaders Across the Organization

PepsiCo Foods North America desired a consistent leadership training with content that progressed over time. Curating content from FranklinCovey’s All Access Pass®, they launched their CORE Leadership program to build empathic leaders at all levels of their organization.

Client Spotlight: Global Staffing & Recruiting

Building Culture for Global Growth

A global staffing and recruiting company is focused on creating a framework to enhance their culture. With the help of FranklinCovey’s The 4 Essential Roles of Leadership™, employees from around the world are learning a common language, finding common threads, and getting to know and understand each other.

Indywidualny program rozwoju

Trwała zmiana zachowań zależy od ciebie. To, kim jesteś i jak postrzegasz świat, wpływa na to, jak angażujesz innych i jakim jesteś liderem. Nasze indywidualne programy rozwoju łączą specjalnie wyselekcjonowane treści, wiedzę i doświadczenie konsultantów, oraz zaawansowaną technologię, aby pomóc ludziom zmienić ich sposób myślenia i zachowania.

Zapoznaj się z przykładowym indywidualnym programem rozwoju.

Zrozumieć i przeciwdziałać nieuświadomionym uprzedzeniom

 • 01 Na żywo-Online

  Nieuświadomione uprzedzenia i stronniczość: Zrozumieć uprzedzenia, by uwolnić potencjał™

  Nieuświadomione uprzedzenia, to sposób, w który nasze mózgi kompensują przeciążenie informacją. Niestety mechanizm ten może obniżać naszą efektywność i prowadzić do podejmowania złych decyzji. Wspieranie liderów i członków zespołu w zwalczaniu uprzedzeń pomoże im się rozwijać i zwiększyć efektywność całej organizacji.

  Czas: 1 dzień

 • 02 Jhana

  7 powszechnych, błędnych przekonań na temat nieuświadomionych uprzedzeń

  Każdy ma swoje preferencje i uprzedzenia. Kiedy potrafisz zidentyfikować sytuacje, w których jesteś podatny na uprzedzenia, możesz skorzystać z konkretnych metod, aby skorygować swoje podejście.

  Czas: 10 min

 • 03 Jhana

  9 wskazówek pomagających uważnie słuchać i rozwijać empatię w stosunku do współpracowników

  Jednym z najlepszych sposobów na pokonywanie uprzedzeń jest poświęcenie czasu na poznanie ludzi i tego, co jest dla nich ważne.

  Czas: 10 min

 • 04 10-minutowe ćwiczenie

  Nagłośnij dobry pomysł kogoś, kogo poglądy są zazwyczaj pomijane

  Wierzymy, że w pracy wygrywają najlepsze pomysły. Ale czy naprawdę tak jest?

  Czas: 10 min

 • 05 Exceleratory

  Zaufanie w relacjach

  Zbuduj zaufanie w zespole i popraw wyniki biznesowe. Dowiedz się, jak rozwiązywać konflikty, wzmacniać i usamodzielniać innych, poprawiać relacje biznesowe i skrócić czas wprowadzania produktów na rynek – i osiągnij wszystko to naraz!

  Czas: 30-60 min

Pomóż swoim pracownikom tworzyć środowisko sprzyjające integracji.

Skontaktuj się z nami