Wspieraj inkluzywność

Pomóż swoim liderom budować kulturę organizacyjną, w której doceniane są różnorodność i odmienny punkt widzenia.

Wzmocnij swoją organizację dzięki przywództwu wspierającemu inkluzywność

Rozwijanie kultury organizacyjnej, w której każdy pracownik czuje się akceptowany i rozwija się zawodowo, zaczyna się od przywództwa opartego na inkluzywności. Liderzy tworzący środowisko sprzyjające integracji pracują nad własnymi uprzedzeniami, identyfikują uprzedzenia u innych, poszukują odmiennego punktu widzenia oraz rozwijają ciekawość i empatię.

Prawdziwa inkluzywność to coś więcej niż tylko spełnianie wymagań co do parytetów zatrudnienia w organizacji lub okazjonalne programy rozwoju różnorodności, równości i integracji. Aby stworzyć miejsce pracy, które przyciąga i zatrzymuje najlepszych, liderzy muszą mieć świadomość swoich błędów i uprzedzeń, oraz stale i z zaangażowaniem wspierać inkluzywność i tworzyć środowisko, które łączy ludzi posiadających różne doświadczenia i punkty widzenia.

Każdy lider, niezależnie od poziomu swojej wiedzy na temat inkluzywności, może rozwijać swoje kompetencje w tworzeniu środowiska sprzyjającego integracji. Sprawdzone materiały FranklinCovey, doświadczeni konsultanci i innowacyjna technologia zapewnią Twoim liderom narzędzia i wiedzę, których potrzebują, aby dzięki własnemu przykładowi tworzyć kulturę inkluzywności.

Kluczowe umiejętności wspierania inkluzywności przez liderów

Aby stworzyć środowisko pracy sprzyjające integracji, trzeba zdać sobie sprawę z tego, że każdy z nas ma uprzedzenia i zacząć im przeciwdziałać, poszukując odmiennych punktów widzenia i tworząc bezpieczną przestrzeń, w której każdy czuje się częścią zespołu.

Identyfikowanie uprzedzeń

Pozwala rozpoznać sytuacje, w których uprzedzenia wpływają na nasz sposób myślenia

Ograniczanie wpływu uprzedzeń

Wspieranie liderów w określaniu i eliminowaniu niesprawiedliwych praktyk w zatrudnianiu, delegowaniu i przekazywaniu informacji zwrotnych

Praca z ludźmi z różnych kultur i środowisk

Pomaganie w stworzeniu kultury i zasad współpracy, uwzględniających pochodzenie i preferencje wszystkich członków zespołu

Rozwijanie poczucia przynależności

Pomaganie w tworzeniu inkluzywnego środowiska, w którym akceptowani są wszyscy członkowie zespołu

Bezpłatny poradnik

6 sposobów na to, by kultura Twojej organizacji bardziej sprzyjała integracji

Dowiedz się, jak przeciwdziałać uprzedzeniom i tworzyć przyjazną, opartą na sprawiedliwym traktowaniu kulturę Twojej organizacji.

Bezpłatne demo

Zrozumieć uprzedzenia, by uwolnić potencjał

Dowiedz się, jak uprzedzenia wpływają na decyzje i wyniki pracowników oraz jak je identyfikować i przeciwdziałać im w pracy.

Historie klientów

UnitedHealth Group

Develop Emerging Leaders in a Globally Diverse Organization

Walter Baumann, owner of the Emerging Leaders Program for the UnitedHealth Group, shares his experience utilizing FranklinCovey’s All Access Pass® to increase development of individual contributors and first level managers at a global scale. Watch how he used the solutions to develop leadership skills, navigate cultural differences and achieve higher satisfaction.

PepsiCo Food

Building Empathic Leaders Across the Organization

PepsiCo Foods North America desired a consistent leadership training with content that progressed over time. Curating content from FranklinCovey’s All Access Pass®, they launched their CORE Leadership program to build empathic leaders at all levels of their organization.

Client Spotlight: Global Staffing & Recruiting

Building Culture for Global Growth

A global staffing and recruiting company is focused on creating a framework to enhance their culture. With the help of FranklinCovey’s The 4 Essential Roles of Leadership™, employees from around the world are learning a common language, finding common threads, and getting to know and understand each other.

Indywidualny program rozwoju

Trwała zmiana zachowań zależy od ciebie. To, kim jesteś i jak postrzegasz świat, wpływa na to, jak angażujesz innych i jakim jesteś liderem. Nasze indywidualne programy rozwoju łączą specjalnie wyselekcjonowane treści, wiedzę i doświadczenie konsultantów, oraz zaawansowaną technologię, aby pomóc ludziom zmienić ich sposób myślenia i zachowania.

Zapoznaj się z przykładowym indywidualnym programem rozwoju.

Lepsze zrozumienie innych dzięki empatii

 • 01 InSights

  Ukryta historia

  Jak traktowałbyś innych, gdybyś mógł poznać ich myśli i zrozumieć ukryte motywacje?

  Czas: 15 min

 • 02 Na żywo – Online

  Nieuświadomione uprzedzenia i stronniczość: Zrozumieć uprzedzenia, by uwolnić potencjał

  Nieuświadomione uprzedzenia, to sposób, w który nasze mózgi kompensują przeciążenie informacją. Niestety mechanizm ten może obniżać naszą efektywność i prowadzić do podejmowania złych decyzji. Wspieranie liderów i członków zespołu w zwalczaniu uprzedzeń pomoże im się rozwijać i zwiększyć efektywność całej organizacji.

  Czas: 1 dzień

 • 03 Jhana

  Dziewięć sposobów na to, by docenić różnorodność opinii i dlaczego jest to takie ważne

  Budowanie porozumienia polega na nawiązaniu relacji z innymi i zrozumieniu ich perspektywy. Pomaga to przemyśleć, a nawet zmien własny punkt widzenia.

  Czas: 10 min

 • 04 Exceleratory

  Nawyk 5: Staraj się najpierw zrozumieć, potem być zrozumiany®

  Komunikowanie się, to jedna z najważniejszych umiejętności w życiu człowieka. Nauka mówienia, czytania i pisania zajmuje nam wiele lat. A co ze słuchaniem? Czy byłeś na szkoleniu, które nauczyło Cię słuchać tak, aby autentycznie i w pełni zrozumieć drugą osobę?

  Czas: 30-60 min

 • 05 10-minutowe ćwiczenie

  Poproś o feedback na temat tego, jak słuchasz innych

  Zamiast słuchać z zamiarem zrozumienia, czasami słuchamy z zamiarem udzielenia odpowiedzi. Poniżej znajdziesz sposób, który pomoże Ci słuchać ze zrozumieniem.

  Czas: 10 min

Pomóż swoim liderom tworzyć środowisko sprzyjające integracji.

Skontaktuj się z nami