Decyzja 4: Zarządzaj technologią. Nie bądź jej niewolnikiem ®

Spraw, by technologia pracowała dla Ciebie, a nie przeciwko Tobie.

Pierwsze trzy Decyzje dają Ci jasny obraz wyjątkowych rezultatów, które chcesz osiągnąć.  Ale nadal stoisz w obliczu poważnego zagrożenia ze strony nadchodzących zakłóceń odwracających Twoją uwagę.  Potrzebujesz procesu, który sprawi, że technologia nie będzie Cię rozpraszała.

Decyzja 4 opiera się na zasadzie synchronizacji. Niezależnie od tego jakiej technologii używamy, powinna ona być dostosowana do tego, aby pomagać nam w osiągnięciu naszych priorytetów z 2 ćwiartki.  Jeśli potrafimy skonfigurować ją we właściwy sposób, technologia może stać się zaufanym narzędziem do zarządzania informacją, a nie rozpraszającym kanałem informacyjnym, pełnym nieplanowanych zakłóceń.

Każda informacja, która do nas dociera (zwłaszcza mailem) należy do jednej z czterech kategorii (tak zwana „kluczowa czwórka”):

  1. Spotkania: rzeczy, które trzeba zrobić w określonym czasie.
  2. Zadania: rzeczy, które trzeba zrobić, a które nie są jeszcze zaplanowane.
  3. Kontakty: informacje na temat ludzi, z którymi się kontaktujesz.
  4. Notatki/Dokumenty: inne informacje, które chcesz zachować, a które nie mieszczą się w żadnej z pozostałych kategorii.

3 kroki godne mistrza

Możesz zastosować trzy „kroki godne mistrza”, aby zautomatyzować swoją odpowiedź na każdą napływającą informację:

  • Wygraj bez walki
  • Przekształć w to, czym jest
  • Połącz z lokalizacją

Zastosuj 3 kroki godne mistrza

Mistrzowski krok nr 1: Wygraj bez walki

Celem jest pewne zautomatyzowanie jak największej liczby decyzji, tak aby Twój mózg nie musiał zużywać energii na to, co mało istotne lub zbędne. Opanuj reguły lub funkcje filtrowania w używanym przez Ciebie programie poczty, aby przekierowywać i zarządzać wiadomościami, zanim jeszcze trafią do skrzynki odbiorczej.

Mistrzowski krok nr 2: Przekształć w to, czym jest

Wyeliminuj ze swojej skrzynki odbiorczej wszelkie działania z ćwiartek 3 i 4, z którymi nie poradziły sobie reguły i filtry, a następnie skutecznie zarządzaj ćwiartkami 1 i 2. Ponieważ każdy mail jest którymś z elementów kluczowej czwórki, możesz szybko przekształcić go w to, czym jest i usunąć ze swojej skrzynki odbiorczej

Mistrzowski krok nr 3: Połącz z lokalizacją

Wyeliminuj konieczność szukania materiałów potrzebnych do ważnych spotkań i rozmów; zgromadź je w jednym miejscu i miej zawsze pod ręką. Polega to na połączeniu ze spotkaniem wszystkich powiązanych ze sobą materiałów, notatek, dokumentów, kontaktów, itp., tak aby były dostępne wtedy, kiedy ich potrzebujesz. 

Quote PNG

Określ, co jest najważniejsze, a następnie wyznacz granice, dzięki którym każdego dnia będziesz faktycznie robić to, co jest dla Ciebie najważniejsze. Jeśli to zrobisz, nie tylko osiągniesz swoje cele, ale poczujesz spełnienie, motywację i zainspirujesz ludzi wokół siebie.

— Dr. Edward Hallowell

Bezpłatny poradnik

Jak zarządzać czasem: 7 wskazówek, jak robić to, co najważniejsze

Ciągle zajęci pracownicy powinni poświęcać więcej czasu na realizację swoich celów długoterminowych. Możemy im pomóc.

Zapisz się na demo

Osiągaj swoje priorytety w dzisiejszych realiach

Zainwestuj swój czas, uwagę i energię w realizację swoich najważniejszych priorytetów.

5 decyzji. Wyjątkowa efektywność

01

Odróżnij rzeczy ważne od pilnych i niewiele wnoszących oraz zwiększ swoją zdolność do skupienia się w obliczu licznych obowiązków.

02

Podejmuj decyzje, odwołując się do tego, co chcesz osiągnąć w swoich najważniejszych rolach życiowych.

03

Skorzystaj ze wskazówek i narzędzi, aby zaplanować realizację priorytetów, zamiast starać się zrealizować listę zadań. Skup się na perfekcyjnej realizacji najważniejszych celów.

04

Spraw, aby technologia działała na Twoją korzyść, a nie przeciwko Tobie i przekształć ją w źródło efektywności.

05

Zwiększ swoją energię, aby jasno myśleć, podejmować dobre decyzje i czuć się bardziej spełnionym na koniec każdego dnia.

Zapraszamy do współpracy. Poproś o przesłanie prezentacji.

Skontaktuj się z nami