Dyscyplina 3: Odwołuj się do motywującej tablicy wyników

Ludzie i zespoły grają inaczej, gdy na bieżąco widzą wyniki.

Właściwie zaprojektowana tablica wyników motywuje i angażuje zespół. Ludzie grają inaczej, gdy widzą wynik. Jeśli w to wątpisz, przyjrzyj się grupie dzieciaków biegających po boisku. Zobacz, jak gra zmienia się w momencie, gdy zaczynają grać na punkty.

Wskaźniki wynikowe i kierunkowe nie mają większego znaczenia dla zespołu, o ile ludzie nie będą mogli zobaczyć postępu w czasie rzeczywistym. To tak, jakbyś na kręgielni rzucił kulą i nigdy nie dowiedział się, ile strąciłeś kręgli. Dyscyplina 3, to dyscyplina zaangażowania. Ludzie osiągają najlepsze wyniki, gdy są zaangażowani emocjonalnie, a to dzieje się wtedy, kiedy wiedzą, czy wygrywają, czy przegrywają.

Tablica wyników motywująca graczy, jest zupełnie inna niż skomplikowane tablice, arkusze i wykresy, które uwielbiają tworzyć trenerzy i menedżerowie.

Odwołuj się do motywującej tablicy wyników

Tablica wyników nie powinna być wyłącznie dla lidera. Motywująca tablica wyników jest własnością całego zespołu. Aby wspierać realizację, potrzebujesz tablicy wyników dla drużyny, na której będzie kilka prostych wykresów pokazujących, gdzie chcemy być i gdzie jesteśmy teraz.

Właściwie zaprojektowana tablica wyników pozwala każdemu, kto na nią patrzy, określić w ciągu pięciu sekund, czy drużyna wygrywa czy przegrywa.

Quote PNG

Skuteczne zespoły, w każdej chwili wiedzą, czy wygrywają, czy nie. Muszą to wiedzieć, bo inaczej nie wiedzą, co zrobić, aby wygrać mecz

— Chris McChesney, współautor 4 dyscypliny realizacji

Bezpłatny poradnik

8 sposobów, aby zwiększyć zaangażowanie zespołu w realizację celów

Dowiedz się, jak sprawić, by Twój zespół był zaangażowany i podążał we właściwym kierunku.

Zapisz się na demo

Realizuj kluczowe cele strategiczne

Dołącz do Chrisa McChesney’a, autora bestsellerowej książki poświęconej realizacji strategii i weź udział w 60-minutowym webcaście.

01

Koncentruj się na celach kluczowych

02

Działaj w oparciu o wskaźniki kierunkowe

03
Dyscyplina 3:

Odwołuj się do motywującej tablicy wyników

04

Utrzymuj poczucie współodpowiedzialności

Zapraszamy do współpracy. Poproś o przesłanie prezentacji.

Skontaktuj się z nami