Nawyk 7: Ostrz piłę®

Nawyk codziennej samoodnowy

Ostrzenie piły to nic innego, jak doskonalenie i zadbanie o najlepsze narzędzie, jakie posiadasz – Ciebie samego. Potrzebujesz do tego zrównoważonego programu samoodnowy w czterech obszarach swojego życia: fizycznym, społeczno-emocjonalnym, umysłowym i duchowym.

Gdy odnawiasz się w każdym z tych czterech obszarów, tworzysz warunki do rozwoju i zmian w swoim życiu. Ostrzenie piły zapewnia Ci energię potrzebną, by kontynuować pracę nad pozostałymi sześcioma nawykami. Dzięki temu zwiększasz swoją zdolność do osiągania wyników i radzenia sobie z wyzwaniami. Bez regularnej odnowy Twojemu ciału zabraknie sił, umysłowi kreatywności, Twoje emocje będą w stanie rozdrażnienia, Twój zaniedbany wymiar duchowy utraci wrażliwość, a Ty sam staniesz się samolubny i egoistyczny. Niezbyt przyjemna perspektywa, prawda?

Możesz ćwiczyć swój umysł i wzmacniać się duchowo. Albo możesz iść przez życie, nie zwracając uwagi na swoje samopoczucie. Możesz mieć energię do działania, płynącą z dobrego zdrowia i ćwiczeń albo możesz się zaniedbać i nawet nie dowiedzieć się jakie ominęły Cię okazje i możliwości. Możesz wejść w nowy dzień zregenerowany, ze spokojem i poczuciem równowagi. Albo możesz obudzić się rano pogrążony w apatii, bo nie masz już sił i energii, żeby sprostać czekającym Cię wyzwaniom. Każdy dzień daje nową okazję do odnowy – nową okazję do naładowania baterii, zamiast powolnego wypalania się. Wszystko, czego potrzebujesz, to chęć, żeby to robić i wiedza oraz umiejętności, jak to robić.

Dobre samopoczucie nie jest dziełem przypadku.

Życie w równowadze oznacza poświęcenie czasu na odnowę. Wszystko zależy od Ciebie. Możesz zregenerować się, pozwalając sobie na chwilę relaksu. Lub możesz kompletnie się wypalić, próbując przez cały czas działać na najwyższych obrotach.

Quote PNG

„Regularna odnowa jest zasadą i procesem, który zapewnia nam siły i energię do rozwoju, zmian i ciągłego doskonalenia się”.

— Dr. Stephen R. Covey

Codzienne zwycięstwo osobiste

Bezpłatny poradnik

Zarządzaj swoją energią, aby uzyskiwać lepsze efekty w pracy

Zidentyfikuj obszary, w których narażasz się na wypalenie.

Zapisz się na demo

Rozwijaj inteligencję społeczno-emocjonalną swoich pracowników

Dowiedz się, jak inspirujące lekcje doskonalenia osobistego, zawarte w książce „7 nawyków”, mogą pomóc w zmianie zachowań Twoich pracowników.

7 nawyków skutecznego działania

01

Skoncentruj się na tym, co możesz kontrolować i na co masz wpływ, a nie na tym, co jest poza Twoją kontrolą i wpływem.

02

Określ, co chcesz osiągnąć, jakie są kryteria sukcesu i jak to osiągniesz.

03

Ustalaj priorytety i osiągaj najważniejsze cele, zamiast ciągle reagować na pilne sprawy.

04

Współpracuj efektywniej, budując relacje oparte na wysokim poziomie wzajemnego zaufania.

05

Wywieraj wpływ na innych, dzięki lepszemu zrozumieniu ich potrzeb i punktu widzenia.

06

Szukaj innowacyjnych rozwiązań, które biorą pod uwagę odmienne perspektywy i potrzeby wszystkich zainteresowanych.

07
07 Nawyk 7: Ostrz piłę®

Zwiększ swoją motywację, poziom energii i popraw równowagę między życiem zawodowym i prywatnym, inwestując czas w regularną samoodnowę.

Zapraszamy do współpracy. Poproś o przesłanie prezentacji.

Skontaktuj się z nami